Wraz z rozpoczęciem II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce w roku szkolnym 2016/17 nowo wybrani radni wzięli udział w zebraniu organizacyjno-informacyjnym, które odbyło się w czwartek 20 października w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyli również: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk oraz Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce Monika Klim.

Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce

Dzisiejsze spotkanie dotyczyło przedstawienia roli radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w kontekście funkcjonowania w naszej gminie i naszym mieście. Chodziło również, aby powiedzieć na jakiej podstawie zostali powołani, jakie mają zadania i obowiązki, jakie mają prawa i z czego to wynika – wyjaśnił Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Jest to pierwsze organizacyjne spotkanie radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji – powiedziała Monika Klim, opiekun MRM w Sokółce. – Młodzież, która została wybrana do rady, są to społecznicy, czyli osoby które chcą i są chętni do działania. Młodzieżowa Rada Miejska jest w Sokółce jak najbardziej potrzebna, jest to głos młodzieży, głos młodych ludzi skierowanym do rządzących. Młodzież przychodzi tu z pomysłami na różne działania, które dostaje od rówieśników – wyjaśniła Monika Klim.

Na II kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce w roku szkolnym 2016/17 zostali wybrani:

 • Aleksandra Drożdżewicz – Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce (druga kadencja)
 • Alicja Daszuta – Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce (druga kadencja)
 • Julia Borowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce
 • Julia Budrewicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce
 • Paweł Olechno – Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce (druga kadencja)
 • Omar Szczęsnowicz – Zespół Szkół Zawodowych  w Sokółce
 • Marlena Radkiewicz – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce (druga kadencja)
 • Karolina Nikołajuk – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
 • Artur Jelski – Zespół Szkół w Sokółce (druga kadencja)
 • Natalia Głódź – Zespół Szkół w Sokółce
 • Angelika Polewko – Gimnazjum nr 1 w Sokółce
 • Gabriela Grusza – Gimnazjum nr 1 w Sokółce
 • Bartosz Jaroszewicz – Gimnazjum ZDZ w Sokółce.

W dniach 22-23 października przedstawiciele MRM w Sokółce wraz z opiekunem uczestniczyli w Kongresie Rad Młodzieży województwa podlaskiego, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce została powołana uchwałą Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 28 maja 2015 r. Kadencja MRM trwa 1 rok (do końca sierpnia każdego roku). We wrześniu odbywają się wybory na nową kadencję. Opiekunem MRM jest Monika Klim – nauczycielka historii i WOS w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

UM, fot.: D. Żukiewicz


Zobacz również

Skip to content