VII Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Woj. Podlaskiego

22 października 2016 r. odbył się w Sokółce VII Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

Zdjęcie grupowe

Wzięło w nim udział 86 zawodników, w tym 5 z Grodna. Turniej był podzielony był na trzy grupy A – open, B – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, oraz osoby dorosłe z niższym rankingiem, grupa C – dzieci urodzone w 2009 r. i młodsze. Oprócz rywalizacji indywidualnej, była też drużynowa walka szkół o puchar (w grupie B). Najlepszą szkołą okazało się Gimnazjum nr 3 z Suwałk. LUKS Orient Sokółka reprezentowało 20 zawodników.

Grupa A (14 zawodników)
1/ Aleksander Smirnov – Grodno
2/ Andrzej Olszewski – LUKS Orient Sokółka
6/ Jarosław Konstańczuk – LUKS Orient Sokółka
7/ Martyna Ziziuk – LO Sokółka

Grupa B (49 zawodników)
1/ Michalina Rudzińska – Gimnazjum nr 3 w Suwałkach
4/ Karol Makar – KS Lew Krynki
5/ Karolina Palacz – KS Lew Krynki
6/ Nicolas Wierzbicki – LUKS Orient Sokółka
8/ Karina Miron LUKS – Orient Sokółka
9/ Bartosz Stupak – LUKS Orient Sokółka

Grupa C (19 zawodników)
1/ Dawid Jasiulewicz – KSz. Javena Hańcza Suwałki
3/ Cyryl Pac – ASU Sokółka
4/ Benito Schiro – ASU Sokółka
9/ Giełażyn Jan – LUKS Orient Sokółka

Cieszy uzyskanie przez dwóch naszych zawodników,wyższych kategorii szachowych: Gabriel Zajkowski – IV, Ewa Mudrewicz – V.

Organizatorem zawodów był LUKS Orient Sokółka. Turniej odbył się w Sokólskim Ośrodku Kultury, z okazji Święta Edukacji Narodowej. Sędzią głównym był, Karol Milewski. Duże słowa podziękowania nalezą się dyrektorowi SOK za udostępnienie sali do gry, dyrektorowi OSiR Piotrowi Rygasiewiczowi za pomoc w zakwaterowaniu zawodników, Piekarni PSS Jaskółka za przepyszne ciasta, Jerzemu Lisowi, pasjonatowi szachów, właścicielowi Domu Rodzinnego Serce – za kawę i herbatę, oraz rodzicom i zawodnikom, naszego klubu za bezcenną pomoc przy organizacji.

W grudniu zostanie zorganizowany Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokółki (termin podamy wkrótce), na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Link do galerii: http://luksorient.pl/index.php/galeria/event/VIITSOPM

Link do strony klubowej: http://luksorient.pl

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Wojciech Zajkowski


Zobacz również

Skip to content