Sokółczanie obronili tytuł Mistrzów Polski

Od 13 do 16 października 2016 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbywały się “Bilardowe Igrzyska 2016”. Obok Mistrzostw Polski w Karambol i Mistrzostw Polski UKS główną rywalizacją były Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

Mistrzowie Polski
Konrad i Krystian Piekarscy

Do Kętrzyna udały się dwa sokólskie duety, każdy z diametralnie różnym zadaniem. Pierwszy zespół „LP Metal – Fach Pool Bilard Sokółka” to duet braci Piekarskich, broniących tytułu mistrzów, w drugiej parze sokólski klub wydelegował „pupilsów” czyli zaledwie dwunastoletnich juniorów Karola Zielenkiewicza i Szymona Mironia, którzy pojechali po pierwsze doświadczenia w tak dużej imprezie.

Duet braci stał przed nie lada trudnym zadaniem, rola faworytów na którą zapracowali w dwóch poprzednich mistrzostwach (w obu meldując się w finale, ostatni wygrywając) wydawała się nie do udźwignięcia.

Nasi bilardziści nie grali bezbłędnie ale bardzo skutecznie. W pokonanym polu pozostawili tuzów europejskiej i światowej rywalizacji deblowej, wicemistrzów świata czy też zwycięzcę World Pool Masters, odnosząc chyba najcenniejszy sukces w tego typu rywalizacji. Srebrny medal wywalczyli gospodarze, robiąc tym ogromną niespodziankę.

Para naszych juniorów co prawda przegrała swoje dwa mecze 3-6 i 4-6 ale zaprezentowała dobry bilard. Ich obecność w męskiej rywalizacji wniosła do imprezy sporo kolorytu, chłopcy szybko „zdobyli” swoich kibiców.

Podium Mistrzostw Polski Par Klubowych:
I – LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka (Krystian Piekarski – Konrad Piekarski);
II – MOSiR Kętrzyn (Dawid Tonojan – Grzegorz Lasota);
III – Nosan Kielce 2 (Tomasz Kapłan – Bartosz Rozwadowski);
III – Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki (Mariusz Skoneczny – Piotr Ostrowski).

Mecze bilardowe możemy oglądać na TVsport.pl, półfinały i finał na kanale SPORTKLUB. Więcej informacji dostępnych jest na www.bilard-sport.pl

Lech Piekarski


Zobacz również

Skip to content