Regaty Wewnętrzne Klubu Żeglarskiego “ŻAGIEL”

1 października 2016 r. nad jeziorem Necko w Augustowie odbyły się Wewnętrzne Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego “ŻAGIEL” Sokółka.

Regaty Wewn. KŻ Żagiel

Za sterami mieli okazję się wykazać żeglarze którzy głównie na zawodach pływają jako załoganci. Regaty odbywały się w trybie przesiadkowym. Załogi i łódki zostały wylosowane. 8 sterników walczyło o Puchar Komandora. Sędzią Głównym była Katarzyna Czarniecka w asyście z Andrzejem Borowskim i przyjacielem klubu Piotrkiem Ossowskim. którzy bardzo sprawnie przeprowadzili wyścigi. Wiatr wiał od 0 do 1 w skali Beauforta. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli. Zabawa była przednia!

 

Po rozegraniu 4 wyścigów miejsca przedstawiają się następująco:

I miejsce – Adam Dziurdź, Karolina Bronowicz, Paweł Bronowicz
II miejsce – koledzy żeglarze z Augustowa
III miejsce – Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor
IV miejsce – Antoni Brzeziński, Tomasz Lewosz, Adam Grygoruk
V miejsce – Przemysław Lewosz, Marek Lewosz, Wojciech Dziurdź
VI – VIII miejsce – młodzież z Augustowa

Odbył się również plebiscyt na najlepszą żeglarkę i żeglarza roku. Wszyscy obecni mogli oddać swój głos. Żeglarkami roku zostały: Katarzyna Czarniecka oraz Dorota Brzezińska za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe. Żeglarzem roku został Adam Dziurdź. Komandor klubu wyróżnił również Zbigniewa Czarnieckiego, Dorotę Brzezińską, Katarzynę i Andrzeja Borowskich, Katarzynę Czarniecką i Adama Dziurdź za wkład w rozwój klubu. Po wręczeniu trofeów i upominków odbyła się uczta żeglarska. Z szantą na ustach bawili się do białego rana. Serdecznie podziękowania dla przyjaciół z Augustowa za pomoc w organizacji imprezy! AHOJ!

Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka


Zobacz również

Skip to content