Zaproszenie na happening

Stowarzyszenie Q Pomocy wyszło z inicjatywą organizacji happeningu w centrum Sokółki z okazji Dnia Białej Laski. Impreza ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej oraz świętowanie jubileuszu 65-lecia powstania Polskiego Związku Niewidomych (w szczególności członków Koła Terenowego w Sokółce).

Plakat

Happening odbędzie się we wtorek 27 września 2016 r. w godz. 10-12 na placu przed kinem „Sokół”.

Podczas imprezy gościnnie wystąpi grupa młodzieżowa „Cyrkplozja” z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku oraz zespół “Szept”, działający przy Polskim Związku Niewidomych. W akcję włączy się także Wydział Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Sokółce (udzielanie porad na temat zdrowego trybu życia, nieodpłatne badanie ciśnienia krwi i poziom cukru). Na uczestników czekają gry, zabawy, konkursy. Niewidomi z Okręgu Podlaskiego PZN zaprezentują przedmioty, które ułatwiają życie.

Partnerami wydarzenia są Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Starosta Sokólski Piotr Rećko. Współorganizatorzy happeningu to: Sokólski Ośrodek Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski i Koło Terenowe w Sokółce. Patronami medialnymi imprezy zostali: isokolka.eu, sokolka.tv, „Nowiny Sokólskie”. W gronie sponsorów znaleźli się: „Jaskółka” Sp. z o.o., Pracownia Krawiecka Va Ve w Sokółce.

Organizatorzy


Zobacz również

Skip to content