Śpiewające dzieciaki nagrały płytę

Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w okresie od 15 czerwca do 14 września 2016 r. realizowało w Sokółce projekt pt. „Śpiewające dzieciaki – piosenki, pieśni, pioseneczki” współfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”.

Wręczenie płyty

14 września 2016 r. na zakończenie projektu, uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe płyty.  Projekt kierowany był do grupy dzieci i młodzieży z gmin Nowy Dwór i Sokółka. Głównym celem projektu było poznanie profesjonalnej techniki studyjnej i estradowej, praca w studio nagrań, przełamanie barier stresu, a także obycie z mikrofonem.  Podczas projektu dzieci wyłonione w przesłuchaniach nagrały płytę popularyzującą muzykę tradycyjną i piosenki dla dzieci, która zostanie rozesłana do lokalnych rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych. Nagrania zostały zrealizowane w studio nagrań w Sokółce.

Dzieci wybrały i nagrały następujące piosenki: Horosz Ewa – „Jeden świat”; Duet: Horosz Ewa i Anna Stasiulewicz -„Kalina malina”, Sitko Natalia – „Na raz na dwa”, Duet: Ola Bancerek i Filip Dziaduła – „Jestem Polakiem”. Dodatkowo na płycie zamieszczone są wersje instrumentalne utworów (karaoke) do wspólnego śpiewania. Do zrealizowanych piosenek zostaną nagrane teledyski. Już 17 września 2016 r. dzieci zaprezentują swoje utwory podczas XVII Rodzinnego Festynu Dobroczynnego w Sokółce. Nagrania już można odsłuchać na oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Każda instytucja publiczna (szkoła, przedszkole itp.), która jest zainteresowana otrzymaniem bezpłatnego egzemplarza promocyjnej płyty, proszona jest o kontakt mailowy na adres: sokolkausmiechdziecka@wp.pl lub poprzez profil na Facebooku: facebook.com/usmiechdzieckawsokolce

Przemysław Dziaduła

Skip to content