Rajd Katyński w Sokółce

W sobotę 10 września 2016 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska spotkała się z uczestnikami XVI Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Przed przyjazdem do Sokółki motocykliści pokonali ponad 7 tysięcy kilometrów.

Przy pomniku

Rajd wyruszył w trasę 20 sierpnia z Warszawy. Uczestniczyły w nim 54 osoby. Motocykliści zatrzymywali się m.in. we Lwowie, Kamieńcu Podolskim, Bykowni, Moskwie, Miednoje, Katyniu, Kuropatach i w Kozielsku. Przystanek w Sokółce był ostatni przed zakończeniem rajdu 11 września w Warszawie.

– Przejechaliście ponad 7 tysięcy kilometrów. To, czego dokonaliście, jest nie lada wyczynem. Swoją postawą świadczycie o Polsce, o patriotyzmie. Dziękuję Wam w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców miasta i gminy Sokółka – powiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska.

Motocykliści zatrzymali się na placu przy kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Grupę powitała Pani Burmistrz, Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko oraz Dziekan Dekanatu Sokólskiego ks. Stanisław Gniedziejko. Motocykliści udali się pod Pomnik Zesłańców Sybiru, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

– To był cudowny rajd. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych edycjach tego wyjątkowego wydarzenia – podkreślił ks. Dariusz Stańczyk, komandor XVI Rajdu Katyńskiego.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content