Agnieszka Ancypo powołana do kadry narodowej!

Nowy sezon pływacki jeszcze się nie rozpoczął na dobre, a do UKS Omega napłynęły wspaniałe informacje. Agnieszka Ancypo znalazła się na liście zawodniczek powołanych do kadry narodowej juniorów młodszych w pływaniu. Jest to indywidualny sukces zawodniczki oraz jej trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa.

Agnieszka Ancypo

Agnieszka w sezonie 2015/2016 brała udział w 15 imprezach pływackich na terenie całego kraju, z których przywiozła 40 medali (19 złotych, 15 srebrnych i 6 brązowych). Do najważniejszych sukcesów w ostatnim sezonie można zaliczyć: cztery złote medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach, III miejsce w klasyfikacji generalnej w cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie, IV miejsce na 100m stylem dowolnym w II Rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – 13 lat (zawody rangi Mistrzostw Polski) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Aga od czterech lat trenuje pływanie w UKS Omega. Młoda pływaczka jest w chwili obecnej w czołowej ósemce najlepszych zawodniczek z rocznika 2003 rankingu ogólnopolskiego na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym na basenie 25 metrowym. W tym rankingu zajmuje również 5. miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem dowolnym na basenie 50 metrowym.

O wielkim wyróżnieniu Agnieszki świadczy fakt, że do kadry narodowej juniorów oraz juniorów młodszych (roczniki 1998 -2003) zostało powołanych zaledwie 6 osób z województwa podlaskiego – dwie zawodniczki i czterech zawodników.

Konrad Stackiewicz
Prezes UKS OMEGA w Sokółce


Zobacz również

Skip to content