Rozpoczęły się półkolonie „Wakacje w Mieście”

W poniedziałek 18 lipca 2015 r. rozpoczęły się półkolonie „Wakacje w Mieście”. Jako pierwsze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce zawitały dzieci z roczników 2007-2009. Wypoczywać będą podczas tygodniowego turnusu pod okiem doświadczonych wychowawców.

Pierwszego dnia dzieci miały okazję zapoznać się i wspólnie bawić na zajęciach integracyjnych.

Wakacje w mieście Sokółka

W przerwie między zabawami dzieci odwiedził Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, który poczęstował je słodyczami, aby nie zabrakło im energii na resztę dnia. Następnie dzieci podzielone na trzy grupy (taneczną, żeglarską oraz sportową) udały się na zajęcia tematyczne.

Drugi dzień wypoczynku dzieci rozpoczęły od seansu w kinie “Sokół”, w którym mogły obejrzeć bajkę „Bardzo Fajny Gigant”. Po zakończonej bajce obozowiczów odwiedziła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska. Po krótkiej rozmowie z dziećmi spotkanie uwieczniono pamiątkowym zdjęciem. Następnie grupy rozeszły się na zajęcia tematyczne.

Obozowicze zwiedzili też muzeum wsi w Wasilkowie oraz park dinozaurów w Jurowcach.

Wakacje w Mieście organizowane są przez Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Burmistrza Sokółki. Półkolonie odbywają się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Krzysztof Zaniewski


Zobacz również