I miejsce jachtu AgiBu w regatach Nord Cup w Gdańsku

W dniach 2-3 lipca 2016 roku, Katarzyna Czarniecka z Klubu Żeglarskiego “Żagiel” Sokółka reprezentowała klub na regatach Nord Cup w Gdańsku. Wraz ze sternikiem Maciejem Bufalem startowali w klasie Żagle 500, na jachcie AgiBu. Regaty ukończyli na I miejscu!

Nord Cup w Gdańsku

W sobotę przy dość silnym wietrze rozegrano 4 wyścigi w klasie Żagle 500. Wieczorem na uczestników regat czekał poczęstunek z grilla oraz mini koncert szantowy.

W niedzielę w klasie Żagle 500 rozegrano 2 wyścigi przy słabym wietrze. Po rozegraniu drugiego wyścigu siła wiatru w ciągu minuty wzrosła o 3 stopnie – z 1 do 4, co sprawiło, że mimo dość dużej odległości do portu, powrót był błyskawiczny.

Regaty NordCUP to wspaniałe żeglarskie wydarzenie, które łączy w sobie niezapomnianą atmosferę, wysoki poziom sportowy oraz integruje żeglarzy z różnych klas. Regaty odbywają się w Gdańsku – Górkach Zachodnich, w marinie Centrum Galion – w jednym z najlepszych żeglarskich miejsc w Polsce. Regaty Nord Cup to bardzo duża impreza, na której startuje wiele klas jachtów, regatowych i turystycznych, od małych – jak robiące wielkie wrażenie Ćmy, do dużych jachtów morskich. Zmagania na wodzie rozpoczęły się  już 24 czerwca i w różnych klasach trwały do 3 lipca 2016 r.

Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka

Skip to content