Zapraszamy dzieci do miasteczka ruchu drogowego

W najbliższą niedzielę, 10 lipca 2016 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce rusza z kolejną wakacyjną akcją! Dzięki współpracy OSiR z Komendą Powiatową Policji w Sokółce, Strażą Miejską w Sokółce oraz Sokólskim Klubem Kolarskim „Sokół” wznawia funkcjonowanie miasteczko ruchu drogowego, usytuowane przy Przedszkolu nr 2 w Sokółce na Os. Zielonym.

Miasteczko ruchudrogowego

W każde niedzielne, letnie popołudnie w godzinach 15.00-17.00 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych klas I-III do aktywnego uczestniczenia w profesjonalnej szkole jazdy na rowerze. Pod czujnym okiem specjalistów od ruchu drogowego, służb porządkowych oraz zawodników klubu kolarskiego dzieci będą mogły zgłębić technikę oraz poznać przepisy prawidłowego poruszania się po drogach.

W dniu otwarcia na pierwszych 30 uczestników czekać będą orzeźwiające lody oraz drobne nagrody.

Dzieci w wieku do 7 lat obowiązkowo muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik bierze na spotkanie swój rower, mile widziane są kaski ochronne.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Szkolenia „raczkujących” rowerzystów jest potrzebną inwestycją, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego w odpowiedni sposób przygotowany do poruszania się jednośladem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do uzyskania prawa jazdy. Tego typu inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem, zatem zapraszamy!

Paulina Sawicka
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce


Zobacz również

Skip to content