Świetny start Omegi w Ostrowcu Świętokrzyskim

W sobotę i niedzielę 18 i 19 czerwca 2016 r. w trzech miastach: Ostrowcu Świętokrzyskim, Bochni oraz Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się II Runda Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 13-letnich w Pływaniu. Jest To najważniejsza impreza pływacka dla trzynastolatków w roku, mająca rangę Mistrzostw Polski.

Zawody w OstrowcuZawody miały niespotykany poziom. W trakcie ich trwania ustanowiono aż cztery rekordy Polski. Nasi pływacy zaliczyli bardzo udane starty.

Czwórka zawodników UKS Omega Sokółka: Agnieszka Ancypo, Eryk Michałowski, Szymon Karpowicz i Maja Garkowska, przygotowana przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa wzięła udział w zawodach rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 304 zawodników z 40 klubów pływackich z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego.

Każdy zawodnik miał prawo do czterech startów indywidualnych oraz dwukrotnie w sztafecie. Z uwagi na rangę zawodów dekorowanych dyplomami było ośmiu najlepszych zawodników w każdej konkurencji.

Agnieszka Ancypo po wspaniałym wyścigu na 100m stylem dowolnym zajęła znakomite 4. miejsce, co dało jej 6. lokatę w Polsce w Mistrzostwach Młodzików. Wyścig na tym dystansie był najliczniej obsadzoną konkurencją całych zawodów,  startowało w nim 107 dziewcząt. Miejsce Agnieszki jest jej największym dotychczasowym sukcesem w karierze pływackiej. Uzyskany wynik daje jej drugie miejsce w historii startów zawodniczek trzynastoletnich z Podlasia na tym dystansie. Na pierwszym jest pochodząca z Sokółki Diana Sokołowska, która ustanowiła w 2009r. aktualny do dziś rekord Polski trzynastolatków. Agnieszka po świetnym wyścigu zajęła również  10. miejsce  na dystansie 100m stylem motylkowym, 17. miejsce na 400m stylem dowolnym i 21. miejsce na 200m stylem zmiennym. We wszystkich swoich startach Aga ustanowiła nowe rekordy klubu.

Cztery rekordy klubu pobił Eryk Michałowski, który dzielnie walczył z najlepszymi zawodnikami w kraju. Eryk w wyścigu na 100m stylem klasycznym zajął bardzo dobre 15. miejsce na 72 zawodników. Nasz zawodnik był ponadto 26. spośród 95 zawodników na dystansie 100m stylem dowolnym, 27. na 200m stylem zmiennym i 39. na 400 m stylem dowolnym.

Nie sposób nie pochwalić pozostałych zawodników Omegi. Szymon Karpowicz i Maja Garkowska we wszystkich startach poprawili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację.

Link do filmów:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLeilT91AG4fbVxlE6pdFg4pMu6dLYK9_h

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi w projekcie “Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych” finansowanym przez Fundację PZU.

UKS Omega Sokółka


Zobacz również