Turniej finałowy “Orlik Volleymania” w Olsztynie

15 czerwca 2016 r. na boiskach Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie odbył się turniej finałowy makroregionu Orlik Volleymania.

W zawodach brały udział czteroosobowe drużyny mieszane składające się z dwóch chłopców i 2 dziewcząt w kategorii wiekowej rocznik 2003 i młodsi.

Volleymania w Olsztynie

Do zawodów makroregionalnych przystąpiło 21 zespołów z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego + 1 drużyna z województwa Opolskiego  (z dziką kartą), które zostały wyłonione w 24 turniejach eliminacyjnych. Sokółka również była organizatorem jednego z turniejów eliminacyjnych, który odbył się 30 maja na boisku orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Z sokólskich eliminacji awans do makroregionu uzyskała drużyna UKS Mikolo I (chłopcy z UKS Mikolo Sokółka + dziewczęta z: ZSI Sokółka, SP Supraśl i SP Janów).

Dwadzieścia trzy zespoły został podzielone na 4 grupy, nasi siatkarze trafili do grupy “C” z drużynami z: Olsztyna, Moniek, Siedlec i Lublina.

W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z ekipą z Lublina. Po bardzo dobrym meczu i bardzo małej liczbie błędów zwyciężyliśmy 2:0 (11:6 ; 12:10).

W drugim spotkaniu naszymi rywalami był faworyt naszej grupy – Siedlce, który w pierwszej kolejce spotkań pokonał ekipę z Olsztyna. W tym meczu oba sety miały bardzo podobny przebieg, wyrównany początek i nieznaczna przewaga rywali, a w końcówce znakomita gra naszych siatkarzy i siatkarek przeważająca szalę zwycięstwa na naszą stronę, ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 (11:8 ; 11:9). W trzecim pojedynku po drugiej stronie siatki czekał na nas zespół gospodarzy z Olsztyna. Pierwszy set rozpoczął się od przewagi olsztynian, lecz w drugiej części tej partii dzięki dobrej zagrywce i świetnej obronie zaczęliśmy odrabiać straty i doprowadziliśmy do wyrównanej końcówki, w której po raz kolejny pokazaliśmy charakter wygrywając 13:11, niestety w drugim secie sporo błędów własnych po naszej stronie przeważyło szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy 11:7. W decydującym secie olsztynianie powtórzyli świetną grę z pierwszego meczu ostatecznie zwyciężając 2:1. Wygrany set w meczu z Olsztynem okazał się bardzo cenny, gdyż przed ostatnią kolejką spotkań grupowych 3 zespoły miały po jednej porażce(Olsztyn, Siedlce i Sokółka).

Naszym ostatnim przeciwnikiem była ekipa z Moniek i tuż przed naszym meczem było wiadomo, że wygrana 2:0 daje nam pewne pierwsze miejsce w grupie. Mecz od początku układał się po naszej myśli, pewne mocne zagrywki oraz dobra obrona zdecydowały o ostatecznym zwycięstwie 2:0 (11:5 ; 11:6).

Po tym etapie rozgrywek do ćwierćfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. Naszym ćwierćfinałowym przeciwnikiem byli goście z odległego Opola. Po dość wyrównanym początku druga część pierwszego seta wydawało się, że półfinał jest w zasięgu naszych możliwości, niestety, silny serwis przeciwników okazał się skuteczną bronią i z awansu do strefy medalowej mogli cieszyć się zawodnicy i zawodniczki z opola.

W meczu o niższe miejsca znów spotkaliśmy się z ekipą z Olsztyna, niestety i tym razem gospodarze okazali się lepsi. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 8 miejscu. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale za udział oraz koszulki okolicznościowe, nagrody wręczyli: Prezes PZPS Jacek Kasprzyk oraz Viceprezes PZPS Paweł Papke. Na dużą pochwałę zasługuje postawa naszej drużyny, szczególnie, że jest to nasz debiut w rozgrywkach mieszanych (mixt).

Skład drużyny: Krzysztof Nasuto – Kapitan, Dawid Aluszyk, Jakub Cichowlas, Wszyscy chłopcy na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka, Elżbieta Pieszko – SP Janów, Wiktoria Romanowicz – SP Supraśl, Zuzanna Horosz – ZSI Sokółka.

Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Dorota Romanowicz, Krystian Markowski.

Link do strony organizatorów z wynikami: http://www.orlikvolleymania.pl/news.php?extend.216

Krzysztof Zaniewski


Zobacz również