Wielki Finał zawodów “Od Młodzika do Olimpijczyka”

11 czerwca 2016 r. na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbył się Wielki Finał ogólnopolskich zawodów pływackich „Od młodzika do olimpijczyka”.

Wielki Finał w Warszawie

W zawodach uczestniczyła 9 osobowa ekipa zawodników UKS Omega: Agnieszka Ancypo, Eryk Michałowski, Maja Garkowska ,Gabriela Czarnowicz, Szymon Karpowicz, Konrad Rećko, Julia Sołoniewicz, Gabriela Poczobutt Odlanicka, Kacper Gudalewski.

Do finału zostało zakwalifikowanych po 16 zawodników w każdej konkurencji wyłonionych z pięciu zawodów eliminacyjnych (decydowała suma punktów ze wszystkich eliminacji), które odbywały się  na basenach 25 i 50 metrowych od października 2015 do maja 2016 r.

W eliminacjach przewinęło się ponad 1000 młodych pływaków z roczników 2007-2002 z ponad 100 klubów z całej Polski. Wszyscy zawodnicy z Omegi dostali się do zawodów finałowych, jednakże z przyczyn losowych (wycieczki szkolne i kontuzje) w finale popłynęły cztery osoby.

Na początku imprezy zostały wręczone nagrody dla 6 najlepszych zawodników (dziewcząt i chłopców) z każdego rocznika w klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów (decydowała suma punktów FINA ze wszystkich eliminacji). Z UKS Omega zostały wyróżnione aż cztery osoby:

W roczniku 2002:
II miejsce zajęła Gabriela Czarnowicz
V miejsce zajęła Gabriela Poczobutt Odlanicka
V miejsce wśród chłopców zajął Konrad Rećko

W roczniku 2003: III miejsce zajęła Agnieszka Ancypo

W zawodach finałowych najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Ancypo, która w wyścigu na 100 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal.

Miejsca pozostałych zawodników:
Gabriela Czarnowicz – 7 miejsce na 100 m stylem dowolnym
Maja Garkowska – 13 miejsce na 100m stylem klasycznym
Eryk Michałowski – 6 Miejsce na 100m stylem dowolnym

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi w projekcie “Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych” finansowanym przez Fundację PZU.

UKS Omega

Skip to content