Złoto i srebro Norberta

Norbert z pucharem

W dniach 27-29 maja 2016 r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku odbył się turnie szachowy organizowany przez MUKS Stoczek. Wspaniale zaprezentował się zawodnik LUKS Orient Sokółka Norbert Kopeć.

W czasie zawodów rozegrano 9 rund, po 3 każdego dnia, każda z nich trwała średnio 2 godziny. Sędzią głównym był Leszek Zega. Po małym falstarcie w pierwszym dniu, Norbert Kopeć zwyciężył zdobywając 7 z 9 pkt (6 zwycięstw i 2 remisy) i wyprzedził o pół punktu drugiego zawodnika. Otrzymał okazały puchar i nagrodę finansową.

Wcześniej, 21 maja 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku ul. Łagodna 10, odbył się Turniej Mistrzów XXI edycji SBLS. Organizatorem był MUKS Stoczek 45 Białystok, a Sędzią Głównym IA Leszek Zega. Turniej odbywał się systemem dwukołowym, rozegrano 10 partii po 10 min + 5 sek. na ruch. Nasz zawodnik, reprezentujący SP 1 w Sokółce zdobył 7,5 pkt i zajął drugie miejsce. Przypomnijmy, iż Norbert zwyciężył w klasyfikacji końcowej po 8 rozegranych rundach. Mistrzem został Paweł Kozłowski.

Cieszy wspaniała postawa zawodnika LUKS Orient Sokółka, bo już w dniach 17-19 czerwca 2016 odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Supraślu, gdzie liczymy na jego dobry start. Przypomnijmy, że trenerem Norberta jest Czesław Michał Spisak – Mistrz FIDE, który jako trener zdobył złoto w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z MUKS Stoczek 45 Białystok (w 2014 r.) i UKS Rodło Opole (w 2015 r.). Jest autorem dwóch książek o tematyce szachowej: “Szachy. Kurs Podstawowy” i “Szachy. Kurs na IV kategorię”.

Bieżące informacje dot. LUKS Orient można uzyskać na http://luksorient.pl

Wojciech Zajkowski


Zobacz również

Skip to content