Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Sokółka była gospodarzem tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Odbyły się one w piątek 27 maja 2016 roku. W uroczystościach wzięli udział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Sekretarz Sokółki Adam Łajkowski.

Obchody rozpoczęło uroczyste nabożeństwo dziękczynne w intencji strażaków, które zostało odprawione w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego.

Z nowym sztandarem

W tej samej intencji modlili się uczestnicy mszy w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pododdziałów spod świątyni na Plac Kościuszki, przed siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Sokółce.

– Życzę, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do pełnienia tej służby – z tymi słowami zwrócił się do funkcjonariuszy Podlaski Komendant Wojewódzki PSP Jarosław Wendt. Odniósł się też do hasła, jakie widnieje na strażackich sztandarach „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Historię sokólskiej placówki PSP przedstawił jej komendant Wacław Greś.

– W tej chwili w naszych szeregach pracuje 69 funkcjonariuszy oraz trzech pracowników cywilnych – dodał Wacław Greś.

Następnie zebrani  byli świadkami odczytania aktu ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Sokółce. Po tym nastąpiło wbicie gwoździ w drzewce sztandaru przez gości honorowych, których poproszono również o wpis do pamiątkowej kroniki.

Po tej części życzenia strażakom złożył Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

W programie uroczystości znalazło się również wręczenie wyróżnień i odznaczeń.

(UM) Fot. D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content