Biblioteka to fajne miejsce

11 maja 2016 r. Filię Biblioteczną w Starej Kamionce odwiedziły dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Okazją do spotkania były obchody „Tygodnia Bibliotek”, podczas którego uczniowie czynnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Tegorocznym hasłem tej inicjatywy jest: „Biblioteka inspiruje”, natomiast zajęcia w Starej Kamionce upłynęły pod hasłem „Biblioteka to fajne miejsce, które chętnie odwiedzamy”.

Uczestnicy zajęć edukacyjnych

Na początku spotkania pani bibliotekarka, Maryla Bach-Waleszczyk, opowiedziała na czym polega specyfika pracy bibliotek i pracujących tam osób. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie. Zadawały wiele pytań jak również odpowiadały na pytania pani bibliotekarki. Ich wiedza okazała się dość spora, co bardzo cieszyło gospodynię. Dalsza część poświęcona była grom i zabawom w grupach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie zabawy jak: „Wyścigi z książką na głowie”, „Kotek i myszka”, „Co to jest?”, „Pomidor”, „To mój nos”.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. W pierwszej części wzięły udział dzieci z klas I-III, w następnej dołączyli uczniowie z klas IV-VI. Dzięki ładnej pogodzie gry i zabawy mogły odbyć się na podwórku. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się czytanie zagadek. Do tego celu wykorzystano książkę p.t. „Księga zagadek”, która zawiera bardzo mądre i pouczające łamigłówki. Dzieci chętnie wsłuchiwały się w ich treść i trafnie je rozwiązywały.

Na zakończenie uczniowie i ich panie nauczycielki, złożyli życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza oraz podziękowali za comiesięczne spotkania organizowane specjalnie dla nich. Dzieci wręczyły piękną, wspólnie wykonaną laurkę oraz kwiatek, który aż do jesieni ma przypominać dla pani Maryli o jej wspaniałych młodych przyjaciołach.

W spotkaniu wzięło udział 31 uczniów oraz 3 nauczycieli: Joanna Gejdel, Grażyna Kamińska i Anna Możejko. Następne zajęcia, ostatnie w bieżącym roku szkolnym, odbędą się w czerwcu.

(KB)

Skip to content