Życie to podróż

10 maja 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się wieczór wspomnień połączony z promocją książki ks. Dariusza Sańko pt. “Życie to podróż. Pamiętniki wypraw”.

Spotkanie w bibliotece

Dzięki współpracy sokólskiej biblioteki oraz Fundacji „Życie to miłość”  im. ks. Dariusza Sańko osoby, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym spotkaniu promocyjnym miały szansę zapoznać się z życiem i fascynującymi podróżami tego niezwykłego sokółczanina. Na spotkaniu pojawili się m. in. nauczyciele ks. Dariusza, jego przyjaciele, koledzy ze szkolnych lat, stwarzając niepowtarzalną rodzinną atmosferę, dzieląc się  swoimi wspomnieniami i fotografiami z lat szkolnych.

Zebrani obejrzeli  film autorstwa Cezarego Aniśko ukazujący fragmenty wypraw księdza oraz wysłuchali piosenki „Zdumienie” w wykonaniu Michała Gieniusza. Wielu wzruszeń dostarczyły również wiersze  ks. Darka recytowane przez uczniów z Gimnazjum nr 1 w Sokółce pod kierunkiem Pani Bożeny Rudź.

Goście zostali także wprowadzeni w klimat książki księdza Darka. Usłyszeli fragmenty pamiętnika z wyprawy na wulkan Etna oraz przemyśleń z wyprawy na wyspę Bornholm.

Głos zabrała Pani Burmistrz Ewa Kulikowska, która w ciepłych słowach podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu, a także podzieliła się swoimi wspomnieniami o ks. Dariuszu Sańko.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna ukazująca część wypraw księdza Darka wypożyczona ze Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Na zakończenie Pani Dyrektor Lucyna Szebiotko zaprosiła gości na wspólną modlitwę przy grobie ks. Darka Sańko oraz zapalenie znicza.

(KB)


Zobacz również

Skip to content