„Ziarno” w Sokółce

7 maja 2016 roku nasze miasto odwiedziła ekipa telewizyjna popularnego programu katolickiego „Ziarno”. Filmowcy przyjechali na zaproszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Realizacja Ziarna w Sokółce

– Nagramy program, który zostanie wyemitowany w niedzielę 22 maja o godz. 9 w TVP 1 – wyjaśniła Lidia Lasota z Warszawy.

W ekipie znalazła się dwójka dzieci: Kasia i Oliwiar. To właśnie one zagrały główne role.

Głównym tematem nagrania był Cud Eucharystyczny, który miał miejsce w sokólskim kościele pw. św. Antoniego Padewskiego jesienią 2008 roku. Filmowcy nagrali wywiady z Dziekanem Dekanatu Sokólskiego Ks. Stanisławem Gniedziejką oraz Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską. 

Następnie ekipa złożyła wizytę w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Kolejnym przystankiem było gospodarstwo Grażyny Zaniewskiej w Malawiczach Górnych koło Sokółki. Kilka lat temu córka Pani Grażyny doznała cudownego uzdrowienia. To jeden z cudów, który zdarzył się po modlitwie w kościele pw. św. Antoniego, gdzie przechowywana jest cudowna hostia.

Filmowcy nagrali też krótki materiał w zabytkowym meczecie w Bohonikach.

(UM) Fot.: D. Biziuk. D. Żukiewicz

Skip to content