Konkurs na sokólską babeczkę

Została przyrządzona z kruchego ciasta, konfitury, masy serowo – budyniowej i żółto – czerwonego lukru. Mowa o sokólskiej babeczce, czyli przepysznym ciasteczku, które już wkrótce będzie identyfikowalnym towarem naszego miasta.

Sokólska babeczka

Sokólska babeczka miała swoją prapremierę w poniedziałek 2 maja w Kawiarni „Lira”. Na degustację tego słodkiego smakołyku zaprosiła mieszkańców Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– Mamy przed sobą prototyp tego wyrobu. Ostateczną wersję mieszkańcy Sokółki poznają w czerwcu podczas Dni Miasta. Chciałabym, żeby sokólskie babeczki można było kupić w naszych kawiarniach i sklepach – powiedziała Pani Burmistrz.

Przy okazji prapremiery Pani Burmistrz ogłosiła konkurs na nazwę sokólskiej babeczki. 

Swoje propozycje można przesyłać do 1 czerwca br. na adres . Na autora najciekawszej nazwy czeka atrakcyjna nagroda. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Dni Sokółki 12 czerwca w trakcie festynu na stadionie miejskim.

Spotkanie w kawiarni „Lira” połączono ze wspólnym śpiewaniem piosenek biesiadnych.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content