Siatkarze ZSI zawsze na podium

21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbył się turniej finałowy Igrzysk Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców. Sokółkę reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Integracyjnych (ZSI).

Siatkarze ZSI

Cała drużyna z Sokółki zasługuje na pochwałę, w trakcie całych rozgrywek godnie reprezentowali szkołę wywalczając trzecie miejsce w województwie. Brązowy medal wywalczony przez naszych siatkarzy jest ich wielkim sukcesem. W mistrzostwach województwa wzięło udział około 50 szkół podstawowych z Podlasia, a trzecie miejsce w takim gronie jest wspaniałym osiągnięciem. Lepsi okazali się tylko zawodnicy z klas sportowych o profilu siatkarskim z Białegostoku i Suwałk.

W drodze do finału trzeba było przebrnąć przez 3 etapy eliminacji: mistrzostwa powiatu, mistrzostwa grupy północnej, rozgrywki grupowe finału wojewódzkiego. Drużyna ZSI Sokółka w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców występowała w następującym składzie: Mateusz Łysik – kapitan, Tomasz Naumowicz, Dawid Aluszyk, Damian Ruciński, Augustyn Jackiewicz, Gabriel Jarosz, Dawid Awdziej, Dawid Kożuchowski, Jakub Szmidt, Patryk Horczak, Rafał Pyłko, Dawid Dargiewicz. Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Dorota Romanowicz. Zawodnicy reprezentujący ZSI w Sokółce, na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka.

Po 3 etapach rozgrywek do turnieju finałowego awans uzyskały drużyny: SP12 Białystok, SP 10 Suwałki, ZSI Sokółka oraz SP Tykocin – która niespodziewanie w poprzednim etapie rozgrywek wyeliminowała ekipę z SP 37 Białystok.
Rozgrywki finału Igrzysk rozpoczęły się od meczy półfinałowych, w których padły następujące wyniki SP 12 Białystok – SP Tykocin 2:0 SP 10 Suwałki – ZSI Sokółka 2:0 Następnie w meczu o 3 miejsce nasi siatkarze spotkali się z drużyną z Tykocina. Dość pewnie wygrywając 2:0. Kluczem do sukcesu było pewne rozgrywanie akcji i dość solidna zagrywka.
Finał przysporzył dużo więcej emocji. Po pierwszym secie wygranym gładko z gospodarzami wydawało się, że siatkarze z Suwałk dość pewnie zwyciężą w tym meczu i sięgną po złoto. W drugim secie Suwałczanie podnieśli się z kolan i wyrównali stan rywalizacji. Trzeci decydujący set rozpoczął się podobnie, jak pierwszy czyli od wyraźnego prowadzenia gości. Wyraźne prowadzenie utrzymywało się aż do końca seta. Lecz suwalscy siatkarze nie wykorzystali kilku piłek meczowych, a gospodarze niesieni dopingiem uczniów zdołali wyrównać i za chwilę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść zwyciężając 18:16.

SP 4 Grajewo

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Zambrzyckiego.
Najlepszym zawodnikiem SP 10 Suwałki – Patryk Charackiewicz.
Najlepszym zawodnikiem ZSI Sokółka – Dawid Aluszyk.
Najlepszym zawodnikiem SP Tykocin – Hubert Rutkowski.

Ponadto w niedzielę 17 kwietnia 2016 r. w hali sportowej ZSI w Sokółce odbył się jeden z turniejów eliminacyjny mistrzostw województwa w siatkówce chłopców z rocznika 2003 i młodsi.

Do rozgrywek wstępnie zgłosiło się 14 drużyn z 7 klubów. Ostatecznie w turnieju wystąpiło 8 ekip z 5 klubów. UKS Mikolo reprezentowały dwa zespoły. Zagrały też: SUKSS Suwałki (2 zespoły), SP Szepietowo (2 zespoły), Rekord Zambrów oraz UKS Jedyneczka Wysokie Mazowieckie.

W pierwszym etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. Po rozegraniu 12 spotkań okazało się, że do półfinałów awansowały po dwa składy drużyn SUKSS Suwałki oraz gospodarzy UKS MIKOLO Sokółka. W meczach półfinałowych lepsi okazali się zawodnicy z Suwałk i między swoimi zespołami rozegrali finał. Naszym siatkarzom przypadł pojedynek o 3 miejsce.

Sukss Suwałki I – Sukss Suwałki II  2:0

Cztery najlepsze drużyny z turnieju eliminacyjnego w Sokółce uzyskały awans do ścisłego finału mistrzostw województwa, który odbędzie się pod koniec maja w Suwałkach. Przed rozpoczęciem rozgrywek, jako cel sokółczanie postawili sobie awans obu drużyn do turnieju finałowego i ten cel udało się zrealizować.

UKS MIKOLO Sokółka I: Jakub Cichowlas – kapitan, Tomasz Naumowicz, Krzysztof Nasuto, Dawid Aluszyk, Maciej Zabłocki, Dawid Kożuchowski.
UKS MIKOLO Sokółka II: Mateusz Łysik – kapitan, Damian Ruciński, Gabriel Jarosz, Augustyn Jackiewicz, Dawid Awdziej, Rafał Pyłko.