Zaśpiewali w różnych językach

Śpiewali razem!

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce było gospodarzem Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej, który zorganizowano w czwartek 7 kwietnia. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie siedmiu placówek oświatowych. Była też niespodzianka muzyczna.

– Z ogromną przyjemnością otwieram II Przegląd Piosenki Obcojęzycznej w naszej szkole. Życzę wszystkim miłych wrażeń – powiedziała Bożenna Łazarewicz, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Jako pierwszy przed publicznością wystąpił Piotr Czeczot, organista z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, a jednocześnie dyrygent wielokrotnie nagradzanego Chóru Seniorów „Sokólskie Wrzosy”. Po tej niespodziance muzycznej, scenę opanowali uczniowie. W ich wykonaniu publiczność usłyszała piosenki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Wśród młodych artystów znaleźli się wychowankowie: Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Integracyjnych, Gimnazjum nr 1 w Sokółce oraz Gimnazjum w Czarnej Białostockiej, a także Zespołu Szkół w Kuźnicy.

– Zauważyłem, że wśród wykonawców jest wiele talentów muzycznych – podsumował Piotr Czeczot.

Na zakończenie wszyscy młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Uczestnicy przeglądu pogratulowali organizatorom i wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach tego wydarzenia.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content