Rozszerzona oferta e-booków

Rozszerzona została oferta skierowana do czytelników e-booków. Można skorzystać z bezpłatnego rocznego dostępu do 1007 tytułów e-booków w czytelni IBUK LIBRA.

E-buk plakat

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Sokółce po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto! Księgozbiór wirtualnej czytelni to elektroniczne publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne – wydane przez renomowane polskie oficyny.

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA? W pierwszej kolejności należy przyjść do biblioteki /Os. Centrum 21/ po kod dostępu. Następnie rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło.  Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów do których ma uprawnienia. Założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Umożliwiamy również dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl na miejscu w następujących placówkach:

  • Biblioteka Publiczna w Sokółce /Os. Centrum 21/
  • Filia Biblioteczna Nr 1 /Os. Zielone 4/
  • Filia Biblioteczna Nr 2 /ul. Broniewskiego 18/
  • Oddział dla Dzieci /ul. Sikorskiego 25/

Zapraszamy do obejrzenia trzech filmików instruktażowych, które powinny pomóc w poruszaniu się po platformie IBUK Libra. Wszystkie filmiki dostępne są na Youtube:

Dodatkowych informacji udziela: Katarzyna Bułkowska /tel. 85 711 23 69/ e-mail: bibliotsok@gmail.com

(KB)

Skip to content