Narciarska dobra passa trwa

W środę, 20 stycznia 2016 r. sokólskie narciarki kolejny raz potwierdziły swoje wysokie umiejętności. Zmagania narciarskie rozegrano na trasach narciarskich w Siedlcach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska 2016. W zawodach wzięły udział zawodniczki UKS Start Malawicze i UKS Orliki w Starej Kamionce. Ścigano się stylem dowolnym na dystansach od 1 do 3 km.

Na podium w Siedlcach

W kategorii dziewcząt klas V i młodszych złoto wywalczyła Julia Zajczyk – UKS Start Malawicze. Swój ciężki bój o dobrą lokatę toczyła z 29 rywalkami na dystansie 1 km – kilkaset metrów do mety biegła z jednym kijkiem. Na tym samym dystansie rewelacyjnie wypadły też o dwa lata młodsze koleżanki Julii: Ela Łowczecka UKS Start Malawicze, która zajęła 4 miejsce, oraz Kasia Rećko  z UKS Orliki w Starej Kamionce – 6 miejsce. Równie dobrze spisały się Zuzia Czabatorowicz – 7 miejsce, Ula Kucharewicz – 10 miejsce oraz Magda Ignatowicz – 11 miejsce.

W starszej kategorii, w biegu na 2 km swoją wysoką klasę potwierdziła reprezentantka UKS Start Malawicze – Natalia Fiedorec zdobywając w pięknym stylu brązowy medal. Wyprzedziła ona utytułowane rywalki ze szkół narciarskich z Supraśla, Białegostoku i Siedlec. Na tym samym dystansie Kamila Rećko z UKS Start Malawicze sklasyfikowana została na 9 miejscu zaś Monika Szomko z UKS Orliki w Starej Kamionce była 10.

Organizator zawodów ufundował zwycięzcom nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom zmagań narciarskich pączki i gorącą herbatę.

W dniach 28-30 stycznia 2016 r. najlepsze nasze narciarki (prawdopodobnie) wystartują w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w narciarstwie biegowym w Tomaszowie Lubelskim.

Piotr Zaręba

Skip to content