O gali boksu na spotkaniu

Trwają przymiarki do tego, aby 12 marca br. Sokółka była gospodarzem Bokserskiej Gali Polsatu Sport. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w środę 20 stycznia w gabinecie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Spotkanie w sprawie Gali Boksu w Sokółce

– Proponujemy, aby Sokółka znalazła się wśród elitarnych miast, które zorganizują u siebie Bokserską Galę Polsatu. To będzie duże przedsięwzięcie promocyjne – podkreślił Maciej Miszkiń, znany bokser rodem z Sokółki.

Pani Burmistrz Ewa Kulikowska przystała na tę propozycję i zgodziła się, że to niepowtarzalna szansa dla Sokółki. – Chciałabym, by Gala odbywała się w naszym mieście cyklicznie, co roku. Jest też pomysł by w Sokółce powstała baza przygotowań dla sportowców różnych dyscyplin.

W spotkaniu uczestniczył również Andrzej Gmitruk, trener i menadżer grupy O`chi kara Gmitruk Team, pod której opieką jest m.in. Maciej Sulęcki. Do grona zawodników, których prowadził należą: Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Bogdan Gajda, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Krzysztof Kosedowski, Zbigniew Raubo, Jan Dydak.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content