Agnieszka Ancypo przywiozła medale z Warszawy

W sobotę 16 stycznia 2016 r. na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Śródmieście w Warszawie odbyły się trzecie z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich “Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięli udział zawodnicy z 33 klubów z całego kraju, w tym 9 zawodników UKS Omega Sokółka z roczników 2002 i 2003.

UKS Omega rozpoczęła nowy sezon od zdobycia dwóch medali, zawodnicy zajęli też punktowane miejsca i pobili rekordy klubu oraz rekordy życiowe.

Agnieszka na podium

Pływacy UKS Omega po raz pierwszy biorą udział w całym cyklu zawodów, na który składa się pięć imprez eliminacyjnych i zawody finałowe w czerwcu 2016 r. Są to największe w kraju zawody tego typu. Dzięki udziałowi w takich imprezach zawodnicy mają możliwość rywalizacji z najlepszymi pływakami w kraju. Z uwagi na dużą ilość startujących i wysoki poziom rywalizacji, nagradzanych dyplomami jest 6 najlepszych, trójka pierwszych otrzymuje medale. O wysokim poziomie rywalizacji świadczy fakt, że na sobotnich zawodach ustanowiono dwa rekordy Polski juniorów.

Wśród 13-latków wspaniałe przygotowanie potwierdziła Agnieszka Ancypo zdobywając dwa medale: srebro na 100m stylem grzbietowym oraz brąz na dystansie 100m stylem dowolnym. W tym samym roczniku punktowane miejsce zajął Eryk Michałowski, który był 5. na dystansie 100m stylem klasycznym i 8. na 100m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy z rocznika 2003 zaprezentowali się bardzo dobrze na tle wysokiej konkurencji: Szymon Karpowicz był 11. na 100m stylem klasycznym, Julia Sołoniewicz zajęła 18. miejsce na 100m stylem klasycznym, zaś Maja Garkowska była 19. na tym samym dystansie.

W rywalizacji 14-latków świetne starty zaliczyła się Gabriela Czarnowicz, która dwukrotnie „otarła” się o podium zajmując 4. miejsca na dystansach 100m stylem grzbietowym /zabrakło jej do medalu 0,04s/ oraz   100m stylem dowolnym. Najlepiej z chłopców w roczniku 2002 wypadł Konrad Rećko, który ustanowił dwa nowe rekordy klubu. Konrad zajął 6. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz 11. na 100m stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi żabkarze- Kacper Gudalewski i Gabrysia Poczobutt Odlanicka zajmując punktowane miejsca w wyścigu na 100m klasykiem. Kacper zajął wysokie 4. miejsce, Gabrysia zaś była 6.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa.

UKS Omega

Skip to content