Sezon narciarski 2016 otwarty!

Zrobiło się biało, więc sezon narciarski czas zacząć. Śniegu oczywiście jest trochę za mało, ale w minioną środę 13 stycznia 2016 r. na terenie plaży miejskiej ,,Dojlidy” w Białymstoku miały miejsce pierwsze zawody narciarskie na Podlasiu. Organizatorzy zadbali o sztuczne naśnieżenie tras – średnia warstwa śniegu wynosiła ok. 50 cm.

Na podium

Zawody odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – „Bieg na Igrzyska” dla Grupy Mazowiecko-Północnej. Organizatorem i sponsorem tej ogólnopolskiej imprezy są Regionalna Grupa Azoty, Podlaski Związek Narciarski i UKS Hubal Białystok. W biegach uczestniczyło prawie 120 zawodników z UKS Rawa Siedlce, UKS Hubal Białystok, Zespół Szkół Sportowych Supraśl, UKS Sudovia Szudziałowo i UKS START w Malawiczach.

Uczestnicy zawodów zmagali się stylem dowolnym na dystansach: 1200m, 2400m oraz 3600m.

Najlepszą wśród kategorii dziewcząt klas V i młodsi okazała się Julia Zajczyk (UKS Start Malawicze), która zdeklasowała 25 rywalek na dystansie 1200 metrów. Jej młodsza koleżanka Zuzanna Czabatorowicz zajęła 9 miejsce. Równie dobrze wypadły inne zawodniczki UKS Start Malawicze. Natalia Fiedorec w starszej kategorii na dystansie 2400 metrów w silnej obsadzie uzyskała 7 lokatę, zaś Kamila Rećko wywalczyła 9 miejsce spośród 26 startujących.

Najlepszym zawodnikom organizator ufundował dyplomy i nagrody rzeczowe. Następne zawody cyklu „Bieg na Igrzyska” odbędą się w Białymstoku lub Supraślu oraz w Siedlcach.

Piotr Zaręba


Zobacz również

Skip to content