Orszak Trzech Króli w Sokółce

Wyruszyli spod kina „Sokół” i pomaszerowali w kierunku kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. W środę 6 stycznia w Sokółce po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli. Zorganizowali go: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego. W przygotowanie orszaku bardzo aktywnie włączyły się sokólskie szkoły.

Sokółka znalazła się w gronie 420 miast, które zorganizowały tegoroczne Orszaki Trzech Króli. W ślad za Melchiorem, Kacprem i Baltazarem podążyły tłumy sokółczan.

Trzech Króli

Uczestników orszaku powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– To historyczna chwila – podkreśliła Pani Burmistrz. – W tym roku maszerujemy pod hasłem „Nade wszystko Miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”, które nawiązuje do trwającego właśnie Roku Miłosierdzia. Życzę wszystkim Państwu, abyście nie tylko darzyli miłością, ale też byli tą miłością obdarowywani – dodała Burmistrz Ewa Kulikowska.

Wśród uczestników orszaku byli m.in.: Dziekan Dekanatu Sokólskiego ks. Stanisław Gniedziejko, Poseł Mieczysław Baszko, dyrektorzy placówek oświatowych, duchowni. Na czele kolumny niesiono Gwiazdę Betlejemską. Młodzież przygotowała cztery odsłony widowiska, nawiązującego do biblijnej historii narodzenia Chrystusa.

W kościele pw. św. Antoniego Padewskiego – podczas składania darów przy żłóbku – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zawierzyła nasze miasto Dzieciątku Jezus.

Uczestnicy orszaku wzięli udział w uroczystej mszy. Organizatorom wydarzenia – w szczególności Pani Burmistrz – podziękował Dziekan Stanisław Gniedziejko.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content