Małe podsumowanie wielkiego roku w UKS Batory

W środę 30 grudnia 2015 pływacy UKS Batory po raz ostatni w tym roku spotkali się na pływalni, by trochę sportowo a trochę rekreacyjnie pożegnać stary rok i wznieść toast (bezalkoholowy oczywiście) za nadchodzący 2016 rok.

Na pływalniMinione 12 miesięcy były dla klubu bardzo udane, pełne większych i mniejszych sukcesów. Klub prężnie się rozwija, pływacka rodzina rozrosła się tak bardzo, że trzeba było stworzyć nową grupę – młode pokolenie „rekinów”, które ciężko trenuje by w przyszłości nas wszystkich zadziwiać.

Zawodnicy UKS Batory w minionym roku wzięli udział w 11 zawodach, w większości wyjazdowych (również zagranicznych). Trud włożony w treningi zaowocował workiem medali oraz wieloma rekordami życiowymi. Postęp jaki zrobili zawodnicy jest widoczny i ma swoje odbicie w osiąganych przez nich wynikach.

Poza zawodami pływackimi na szczególną uwagę zasługują 2 wydarzenia: obóz sportowy w górach, gdzie nasza młodzież aktywnie wypoczywała i zwiedzała górskie szlaki oraz pierwszy w historii naszego miasta Triathlon, którego klub UKS Batory był organizatorem. Wprawdzie dzieci nie mogły wystartować w konkurencji głównej, która była zarezerwowana dla dorosłych amatorów sportu, jednak brały udział w imprezach towarzyszących – biegach oraz aquatlonie. Impreza ta była tak udana, że została doceniona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu klub UKS Batory został nagrodzony sprzętem treningowym na kwotę pięciu tysięcy złotych. Sprzęt ten jest już w użyciu, zapewni znaczne urozmaicenie zajęć sportowych ale przede wszystkim pomoże nam wspiąć się na zupełnie nowy, wyższy poziom profesjonalnego treningu.

Nie samym ciężkim treningiem i pracą dzieci żyją. Młodzi ludzie muszą też w sporcie widzieć dobrą zabawę i to właśnie staraliśmy się im zapewnić między innymi w ostatnim tygodniu tego roku na pływalni. Przez trzy dni łączyliśmy trening z zabawą i rekreacją. Była gra w piłkę wodną, odrobina rywalizacji w tak lubianych przez zawodników sztafetach drużynowych, chętni mogli spróbować sił w organizowanych przez OSiR Sokółka zajęciach Zumby w wodzie. Była to też okazja do zapoznania naszych podopiecznych z nowym sprzętem treningowym. Najwytrwalsi, najciężej pracujący zawodnicy otrzymali za swój trud i wkład w rozwój klubu nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów treningowych. Niech służą im jak najlepiej!

Pragniemy podziękować za ten bardzo udany rok Pani prezes Beacie Repucho, dyrektorowi OSiR Sokółka – Panu Piotrowi Rygasiewiczowi, zarządowi klubu, wspierającym nas rodzicom, trenerom oraz przede wszystkim zawodnikom. Z optymizmem patrzymy w rok 2016, mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się układała co najmniej tak dobrze, jak w mijającym już roku. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

UKS Batory


Zobacz również

Skip to content