Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2016 r., po raz pierwszy w Sokółce, podobnie jak w ponad 400 miastach Polski, ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz przy współpracy z Parafią Św. Antoniego w Sokółce i sokólskimi szkołami.

Plakat orszak 3 Króli

Ideą przewodnią scenariusza jest edukacyjne przedstawienie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Scenariusz polega głównie na przejściu ulicami śpiewając kolędy. Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa.

Orszak  wyruszy o godz. 11:45 spod Kina “Sokół” i przejdzie trasą: stacja I – Kino „Sokół” (przejście ulicą Piłsudskiego), stacja II – Plac przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego (przejście ulicą Wróblewskiego), stacja III – schody przed Kawiarnią „Stara Szkoła”, stacja IV – Kościół Św. Antoniego w Sokółce, gdzie wszyscy wezmą udział w uroczystej Mszy Św. o godz. 13:00.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma piękną koronę oraz śpiewnik z kolędami. Wielu uczniów sokólskich szkół wystąpi w pięknych przebraniach.

Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków. Zapraszamy do udziału w tym pięknym spektaklu.

SOK


Zobacz również

Skip to content