Nagrody dla sportowców i trenerów

Sportowcy i trenerzy 2015

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska pogratulowała sportowcom i trenerom z sokólskiej gminy. Spotkanie z ich udziałem odbyło się w poniedziałek 21 grudnia 2015 r.

Przy tej okazji Pani Burmistrz wręczyła nagrody za osiągnięcia sportowe. – Trzeba podkreślić, że Sokółka sportem stoi – powiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz pogratulowała sukcesów młodym sportowcom. Podkreśliła też, że dołoży wszelkich starań, aby sokólski sport dalej się rozwijał.

Nagrody w wysokości od 500 do 1500 zł otrzymało 17 sportowców i trenerów.

Przeznaczono na nie w sumie 17 tysięcy złotych.
Nagrody otrzymali:

1. Karolina Klepacka – Kaisho Karate Klub Białystok – srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Federacji WSF, zdobywczyni Pucharu Polski w Karate WKF, złota i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Karate WKF, reprezentantka Polski podczas Mistrzostw Europy w Karate WKF (Zurich/Szwajcaria 2015);

2. Rafał Panasewicz – Kaisho Karate Klub Białystok – brązowy medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Polski Juniorów Młodszych w Karate Shotokan, wicemistrz Polski Juniorów w Karate WKF;

3. Paweł Wierzbicki – UKS Boxing Sokółka – I miejsce w Mistrzostwach Seniorów w Boksie, I miejsce w turnieju bokserskim im. Feliksa Sztama, udział w Mistrzostwach Europy Seniorów;

4. Krystian Taudul – UKS Boxing Sokółka – II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie;

5. Diana Sawko – UKS Boxing Sokółka – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie;

6. Róża Asanowicz – UKS Boxing Sokółka – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie, udział w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie, udział w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie;

7. Izabela Trembowska – UKS Boxing Sokółka – III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie;

8. Kamil Kirpsza – UKS Boxing Sokółka – III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie;

9. Aneta Gojko – UKS Boxing Sokółka – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie, udział w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie, udział w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie;

10. Konrad Piekarski – Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe – I miejsce w Best o East “Romanian Open” – bilard, III miejsce w Grand Prix Polski w Bilardzie;

11. Jacek Jarno – Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe – wicemistrz Polski w parach w Bilardzie “Old Boys”;

12. Mateusz Rećko – Klub Siatkarski MOS Wola Warszawa – II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej w kategorii Kadetów;

13. Piotr Kościuk – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce – I miejsce w chodzie na 3 kilometry w finale Grupy Północnej Igrzysk w Lekkiej Atletyce.

Trenerzy:

1. Lech Piekarski – trener Metal Fach LP Sokółka Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe;

2. Tomasz Potapczyk – trener UKS Boxing Sokółka;

3. Marek Ołowski – trener Kaisho Karate Klub Białystok;

4. Stanisław Polewko – trener – nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 1 w Sokółce.

(UM)

Skip to content