Betlejemskie Światło Pokoju

Komenda Hufca ZHP Sokółka wraz z harcerzami i instruktorami serdecznie zapraszają mieszkańców Sokółki i okolic na uroczystość Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w dniu 23 grudnia 2015 r. o godz. 17.40 na placu przy kościele pw. św. Antoniego w Sokółce.

Zauważ Człowieka

W programie:
– wniesienie Ognia Betlejemskiego
– ognisko obrzędowe
– jasełka
– rozesłanie patroli z Ogniem Betlejemskim
– wspólne spotkanie opłatkowe
– zawiązanie kręgu

Betlejemskie Światło Pokoju w 2015 r. odbywa się pod hasłem „Zauważ człowieka”.

XXI wiek to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki.  Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. Człowiek jest zmuszony prosić o pomoc drugiego człowieka. Nie przychodzi mu to łatwo. Trudno zwrócić się do kogoś z prośbą o dobre słowo, o poradę, życzliwe wysłuchanie i zainteresowanie się naszymi sprawami. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie pomoże. Są również i tacy, którzy nie chcą ujawnić swoich potrzeb, nieraz bardzo ważnych i pilnych. Ukrywają je. Czasami może to płynąć z ambicji, często z nieśmiałości. A może delikatność nakazuje im ukrywanie swoich potrzeb? Takich ludzi niełatwo dostrzec. Trzeba ich po prostu szukać. Trzeba również wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie.

My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

Oficjalny klip tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju:

https://www.youtube.com/watch?v=yfkSqgzZ8K8

phm. Edyta Wilkiel
Komendant Hufca ZHP w Sokółce

Skip to content