V Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

13 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się V Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Na scenie prezentowało się ponad stu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu sokólskiego.

Zdjęcie z festiwalu

Na uroczystości przybyli: Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Wystąpili soliści oraz zespoły z Sokółki, Krynek, Kuźnicy, Nowego Dworu, Bogusz, Geniusz oraz Starej Rozedranki. W ten sposób uczniowie i nauczyciele uczcili 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie śpiewali o miłości do ojczyzny, walce o wolność i bohaterstwie polskiego żołnierza. Można było usłyszeć takie utwory jak “Piechota”, “Serce w plecaku”,” Pierwsza Brygada” „Witaj Zosieńko” oraz wiele innych pieśni patriotycznych. Po występach na artystów czekał słodki poczęstunek. Wszyscy zebrani mogli również podziwiać prace uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zgłoszone do konkursu Plastyczno – Literackiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Pamiątkowe statuetki ufundowała Rada Rodziców przy ZSI. Pan Starosta oraz oddział PZU również przekazali uczestnikom festiwalu drobne upominki.

Więcej zdjęć można zobaczyć na Facebooku ZSI.

ZSI

Skip to content