Jacek Jarno zwyciężył trzeci raz z rzędu

W V Edycji Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2015 walczyło 16 bilardzistów z Podlasia. W rozegranym w sokólskim Klubie Bilardowym LP turnieju ponownie najlepszy okazał się Jacek Jarno z LP Metal-Fach Sokółka, który w finale pokonał Krzysztofa Dubińskiego z Elidy Białystok. Brązowe medale zdobyli Artura Gajda z Białegostoku i Lech Piekarski z LP Metal-Fach Sokółka.

Zawodnicy

Wśród juniorów ponownie najlepiej zagrał 11-letni Szymon Miroń, który dopiero w ćwierćfinale uległ swojemu trenerowi Lechowi Piekarskiemu, ostatecznie zajmując wysokie 5 miejsce.

Prawo udziału w Finale Mistrzostw Polski Amatorów który odbędzie się 27-29 listopada 2015 r. w Łodzi wywalczyło 5 najwyżej sklasyfikowanych bilardzistów po 5 edycjach eliminacyjnych: Jacek Jarno – LP Metal-Fach Sokółka, Artur Gajda – Białystok
Krzysztof Dubiński – Elida  Białystok, Michał Czajkowski – Białystok, Piotr Rygasiewicz – LP Metal-Fach Sokółka.

Na zdjęciu: Krzysztof Dubiński (Elida Białystok), Szymon Miroń, Jacek Jarno i Lech Piekarski (wszyscy LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka).