Dobre mecze Akademii Sportu FALCON

W dniach 24-25 października odbyły się turnieje piłkarskie żaków i orlików, w których startowały drużyny Akademii Sportu FALCON Sokółka.

Trener i młodzi piłkarze

W sobotę 24 października 2015 w Czarnej Białostockiej rozegrany został ostatni eliminacyjny turniej Żaków. Przed ostatnią kolejką oba nasze zespoły miały szansę na awans do półfinałów wojewódzkich. Drużyna Macieja Paszkowskiego (Żak 2007) już podczas wcześniejszych turniejów zapewniła sobie zwycięstwo w grupie. Mimo tego zawodnicy nie spuścili z tonu i udowodnili, że zasłużyli na I miejsce wygrywając wszystkie spotkania. Gratulujemy Żakom rocznika 2007 awansu do półfinałów wojewódzkich!

Zespół Krystiana Markowskiego (Żak 2008), by awansować na drugie miejsce w tabeli musiał wygrać bezpośrednio z Wasilkowem oraz jedno z pozostałych spotkań. Niestety w spotkaniu z Wasilkowem padł remis, a kolejne dwa spotkania zakończyły się porażką. Należą się im jednak wyrazy uznania, bo grając przeciwko starszym kolegom zdołali wygrać 3 spotkania i 3 zremisować.

Wyniki spotkań:
AS Falcon Sokółka 4-2 Czarni Czarna B. (M. Januszkiewicz, K. Puszko x3)
KS Wasilków 2-2 AS Falcon II Sokółka (O. Kułakowski x2)
Czarni Czarna B. 1-2 KS Wasilków
AS Falcon II Sokółka 2-3 AS Falcon Sokółka (O. Kułakowski x2 – K. Puszko, J. Kaźmierowski x2)
KS Wasilków 2-4 AS Falcon Sokółka (M. Januszkiewicz, K. Puszko x3)
Czarni Czarna B. 2-1 AS Falcon II Sokółka (O. Kuklicz)

24 października 2015 w Czarnej Białostockiej rozegrany został również turniej Orlików. Przy pięknej pogodzie drużyny Krzysztofa Stelmaszka i Radosława Kabelis rozegrały swój ostatni turniej w rundzie jesiennej. Rocznik 2006 wygrał dwa spotkania i jedno zremisował, a rocznik 2005 wygrał dwa spotkania, ulegając jedynie młodszym kolegom. Zespół Krzysztofa Stelmaszka (Orlik 2005) bez większych problemów zajął I miejsce w grupie. Na 12 spotkań: 10 wygrał, 1 przegrał i 1 zremisował. Zespół Radosława Kabelis (Orlik 2006) dzięki dobrej postawie w turnieju awansował na drugą pozycję. Oba zespoły zakwalifikowały się do półfinałów, które zostaną rozegrane na wiosnę.

Wyniki spotkań:
AS Falcon Sokółka 6-0 Pogranicze Kuźnica (A. Bałakier x2, P. Zajkowski x2, K. Tomaszewski, P. Czaplejewicz)
AS Falcon II Sokółka 1-1 Czarna Białostocka (K. Rutkowski)
AS Falcon Sokółka 2-3 AS Falcon II Sokółka (K. Kondrusiewicz x2, – D. Kozak x2, K. Rutkowski)
AS Falcon Sokółka 6-0 Czarna Białostocka (M. Kułak x2, P. Czaplejewicz x2, P. Zajkowski, K. Tomaszewski)
AS Falcon II Sokółka 2-0 Pogranicze Kuźnica (D. Kozak x2)

W niedzielę 25 października 2015 r. w Knyszynie rozegrany został ostatni turniej rundy jesiennej Grupy 3 Młodzików. Nasz zespół pewnie zakończył rundę na II miejscu z dorobkiem 22 pkt. W ostatnim turnieju zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis i jedną porażkę. Teraz przed podopiecznymi Michała Czaplejewicza przerwa w rozgrywkach, by móc dobrze się przygotować do rundy rewanżowej i spróbować pokonać liderujący Dąb Dąbrowa.

Wyniki spotkań:
AS Falcon Sokółka 1-0 Czarni Czarna B.
AS Falcon Sokółka 2-2 Jastrząb Knyszyn
AS Falcon Sokółka 0-1 Dąb Dąbrowa B.

AS FALCON Sokółka


Zobacz również

Skip to content