Agnieszka Ancypo przywiozła medale z Warszawy

17 października 2015 r. odbyły się na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Śródmieście w Warszawie ogólnopolskie zawody pływackie ph. „Od młodzika do olimpijczyka”. Jest to cykl największych w Polsce zawodów pływackich dla dzieci w wieku 9-14 lat. Bierze w nich udział rekordowa ilość, około 700 zawodników z ponad 50 klubów z całego kraju.

Na podium

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa dzielnie rywalizowali w zawodach i przywieźli z nich dwa medale, zajęli punktowane miejsca oraz pobili rekordy klubu oraz rekordy życiowe.

9 zawodników z roczników 2002 i 2003 po raz pierwszy bierze udział w pełnym cyklu zawodów, na który składa się pięć imprez eliminacyjnych i zawody finałowe w czerwcu 2016 r. Dzięki udziale w takich zawodach zawodnicy mają możliwość rywalizacji z najlepszymi pływakami w kraju. Z uwagi na dużą ilość zawodników, nagradzanych dyplomami jest 6 najlepszych pływaków, trójka pierwszych otrzymuje medale.

W roczniku 2003 świetne przygotowanie do sezonu potwierdziła Agnieszka Ancypo zdobywając dwa srebrne medale na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Nasza zawodniczka w obu startach ustanowiła nowe rekordy klubu. 

W tym samym roczniku punktowane 5 miejsce zajął Eryk Michałowski na dystansie 100m stylem dowolnym. Eryk był również 8 na 100m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy z rocznika 2003 również zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swojej konkurencji: Julia Sołoniewicz zajęła 19 miejsce na 100m stylem dowolnym, Maja Garkowska była 14 na 100m stylem klasycznym, Szymon Karpowicz zajął 10 miejsce na 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2002 blisko podium była Gabriela Czarnowicz. Zajęła ona 6 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 4 w wyścigu na 100m stylem grzbietowym. Na tym samym dystansie Konrad Rećko był 7. Świetnie zaprezentowali się nasi żabkarze – Kacper Gudalewski i Gabrysia Poczobutt Odlanicka na dystansie na 100m klasykiem. Kacper zajął wysokie 5 miejsce (ustanowił nowy rekord klubu), zaś Gabrysia była 8.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content