Zaproszenie na wystawę fotografii

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na październikową wystawę ph. Egzotyka w fotografii autorstwa Wojciecha Gawrysiuka.

Foto z wystawy

Wojciech Gawrysiuk urodził się w 1978 r. w Sokółce. Tu mieszkał i uczęszczał do szkół. W trakcie nauki wielokrotnie brał udział w konkursach i olimpiadach, które zapewniały mu możliwość rozpoczęcia studiów bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych. Dalsze losy zaprowadziły go na Uniwersytet Warszawski, gdzie studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Następnie pogłębiał swoją wiedzę w Centrum Studiów Latynoamerykańskich.

Od lat szkolnych przejawiał zamiłowanie do podróży. Już jako harcerz, w czasach szkolnych, realizował tę pasję. Rozpoczął od krótkich wypraw z plecakiem, z czasem podróżowanie przerodziło się niemal w styl jego życia. Trudno wyliczyć kraje, które odwiedził, tak dużo ich było. Podróżował wiele, poznał prawie wszystkie kraje Europy. Jego droga życiowa wiodła między innymi przez Japonię, Meksyk, Indie, Nepal, obie Ameryki czy Bliski Wschód. Swoją pasję podróżniczą powiązał z pracą dla kraju jako I sekretarz ambasady RP w Bejrucie. Wszystkie wyjazdy dokumentował fotografiami. Była to jego druga wielka pasja. Jako fotograf amator, do własnego archiwum wykonał około 20 tysięcy zdjęć. Dzielił się nimi przede wszystkim z rodziną i najbliższymi. Zmarł 21 kwietnia 2013 r.

Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mają możliwości osobistego obejrzenia wystawy zapraszamy na stronę www.sokolka.naszabiblioteka.com, na której prezentowana jest większa ilość fotografii.

(KB)


Zobacz również

Skip to content