Zakończenie sezonu Maratonów Kresowych 2015

Start i meta ostatniego wyścigu Maratonów Kresowych sezonu 2015 zlokalizowane były w Serpelicach w gminie Sarnaki. Wyścig był bardzo wymagający i należał do najtrudniejszych w całym sezonie. Trasa Mini miała długość 8,5 km, a półmaratonu 30 km.

Na podium

Młodzi kolarze Metal Fach Bike Team Jasiu Kaźmierowski i Ania Jarosz przed tym wyścigiem mieli już zagwarantowane odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (do klasyfikacji generalnej uwzględniało się 8 najlepszych startów ze wszystkich 15).

Najbardziej emocjonujący był start Michała Januszkiewicza, ponieważ od tego wyścigu zależało wszystko czy Michał stanie na podium w generalce, a szansa była nawet na drugie miejsce. Michał na metę wjechał jako trzeci ale w prezentacji wyników okazało się, że pozbawiono go miejsca na podium przesuwając go na 4 miejsca. Pani sędzia zawodów ukarała Michała za to, że… przejechał trasę dłuższą o prawie 1 km. Ostatecznie wyścig ukończył na 4 miejscu i udało mu się zająć 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podobnie do Michała pojechała Ania zajmując 4 miejsce w wyścigu i 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jasiu “zgarnął wszystko”, wygrał wyścig, zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobył puchar w Superklasyfikacji (najwyższa liczba punktów ze wszystkich wyścigów). Warto również wspomnieć, że Jasiu w klasyfikacji generalnej w kategorii OPEN do 12 roku życia zajął bardzo dobre 9 miejsce.