Dwa medale młodych kolarzy

Młodzi kolarze z Metal Fach Bike Team zdobyli dwa medale w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego XCM. Maraton Kresowy w wielokulturowym Puńsku był wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu Maratonów Kresowych ponieważ posiadał rangę Mistrzostw Województwa w Maratonach MTB ze startu wspólnego.

Teren gminy jest przyjemnie pofałdowany, więc pod względem sportowym trasa  spełniała oczekiwania zawodników i była mocno interwałowa. Część trasy  poprowadzono pasem granicznym i przez terytorium Litwy.

Na dystansie 10 km w kategorii Dzieci Młodsze do lat 8, Jaś Kaźmierowski został Mistrzem Województwa. Na tym samym dystansie i w tej samej kategorii Michał Januszkiewicz został Wicemistrzem Województwa.

Ania Jarosz na dystansie Półmaraton o długości 39 km w kategorii Kobiety Junior zajęła 4 miejsce.

Jan Kaźmierowski po tym wyścigu zapewnił już sobie 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Maratonów Kresowych. Do końca edycji pozostały jeszcze trzy wyścigi w Supraślu, Krynkach oraz Serpelicach.