Z pomocą dla pogorzelców

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska osobiście zaangażowała się w pomoc dla osób z domu przy ul. Stawowej, który częściowo spalił się podczas pożaru, do jakiego doszło na początku sierpnia. Budynek wymaga kapitalnego remontu.

Dom po pogożelców

Po interwencji Pani Burmistrz zniszczony dach domu przy ul. Stawowej został zabezpieczony plandeką. Wykonaniem tego zadania zajęli się strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Kamionki.
– Chciałabym bardzo podziękować strażakom za okazaną pomoc – podkreśliła Pani Burmistrz.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zwróciła się również do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce z prośbą o wsparcie pogorzelców. Apel Pani Burmistrz spotkał się z szybką reakcją dyrekcji tych placówek.

– Zaproponowaliśmy pogorzelcom mieszkanie zastępcze na Osiedlu Buchwałowo w Sokółce. Umowa na wynajem lokalu została podpisana na rok – poinformował Antoni Jackiewicz, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sokółce.

– Wypłaciliśmy poszkodowanym zasiłek w wysokości 1.500 złotych. Zobowiązaliśmy się też, że pokryjemy koszty związane z wywozem kontenera z odpadami z pogorzeliska. Jako OPS będziemy również starali się znaleźć sponsorów na zakup materiałów potrzebnych do wyremontowania budynku – powiedziała Marta Półtorzycka, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce.

(UM) Fot. Daniel Głażewski

Skip to content