Zbiórka podpisów

W poniedziałek 13 lipca 2015 r. na miejskim rynku przy ul. Targowej Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska razem ze swoimi Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Antonim Stefanowiczem oraz Sekretarzem Sokółki Adamem Łajkowskim zbierali podpisy pod listami poparcia celem powzięcia stosownych działań w rozwiązaniu narastającego problemu, związanego z samochodowym ruchem tranzytowym na drodze krajowej nr 19, przebiegającej przez gminy Sokółka, Czarna Białostocka i Kuźnica.

Na runku

Chodzi o niezwłoczne włączenie do listy zadań priorytetowych inwestycji dotyczącej drogi krajowej   S-19 na odcinku granica państwa (Kuźnica) – Białystok poprzez dostosowanie standardów technicznych do potrzeb ruchu krajowego i międzynarodowego, w tym budowę obejść miejscowości: Kuźnica, Sokółka, Geniusze, Straż, Buksztel.

Zbiórka podpisów na sokólskim rynku zainicjowana i zorganizowana przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską spotkała się ze zrozumieniem, a także aprobatą mieszkańców. Ludzie chętnie składali swoje podpisy na liście. Sporo osób prosiło o wyjaśnienie istoty problemu związanego z przebiegiem trasy S-19. Interesowały ich też zagadnienia związane z bieżącymi remontami na tej drodze.

We wtorek 14 lipca Pani Burmistrz Ewa Kulikowska w imieniu Gminy Sokółka skierowała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dwa pisma:

  1. w sprawie modernizacji skrzyżowania na drodze krajowej nr 19 obok Urzędu Miejskiego w Sokółce poprzez budowę sygnalizacji świetlnej oraz w sprawie pilnej potrzeby remontu odcinków Sokółka – Wierzchłowce i Sokółka – Popławce;
  2. w sprawie wymiany barierek na chodniku wzdłuż ul. Białostockiej, w sąsiedztwie Pomnika Wolności; w ich miejscu pojawiłyby się barierki nawiązujące swoim wyglądem do zamontowanych w centrum miasta lamp oświetleniowych.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również