Zaproszenie na koncert piosenki poetyckiej

14 lipca 2015 r., we wtorek, o godzinie 18:00 w sokólskim Kinie “Sokół” odbędzie się koncert uczestników II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy.

Plakat festiwalowy

Na 9 lipca 2015 r. zaplanowano przesłuchania konkursowe, które zostaną przeprowadzone w Hajnowskim Domu Kultury. 11 lipca ma się odbyć koncert galowy w amfiteatrze miejskim w Hajnówce. Koncerty towarzyszące Festiwalowi odbędą się w Białymstoku, Sokółce, Bielsku Podlaskim, Toruniu i Lublinie.

II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej to spotkanie muzyczne wschodu i zachodu Europy. Spotkanie pokoleń lat 60 i 70 tych z pokoleniem współczesnej młodzieży. Popularyzacja wartościowej piosenki poetyckiej i poezji. Działania kulturotwórcze na rzecz popularyzacji muzyki i kultury krajów Europy, zbliżanie ludzi  i narodów poprzez uczestnictwo w kulturze i sztuce. Działania na rzecz zaangażowania młodzieży w artystyczny ruch muzyczny, doskonalenie warsztatu i zdobywania wysokich umiejętności wokalno-muzycznych.

Festiwal odbywa się pod patronatem  Honorowym Olgi Okudżawy, Związku Literatów Polskich oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Przesłuchania konkursowe w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce mają odbyć się pod hasłem „Wiara, Nadzieja, Miłość”.

Skip to content