Dzieci pielgrzymowały do Sokółki

– Serdecznie witamy w gościnnych progach naszego miasta – z tymi słowami zwróciła się Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska do uczestników IV Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych do Sokółki. Odbyła się ona w sobotę 6 czerwca.

Pielgrzymka komunijna

W pielgrzymce wzięło udział prawie dwa tysiące dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły komunię. Główne uroczystości zorganizowano na placu przy kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. To właśnie w tej świątyni przechowywana jest Cząstka Ciała Pańskiego – znak Cudu Eucharystycznego, do jakiego doszło jesienią 2008 roku. Pomysłodawcą pielgrzymki był Metropolita Białostocki abp. Edward Ozorowski.

Dzieci, które w sobotę 6 czerwca przyjechały do Sokółki, uczestniczyły w uroczystej mszy. Przewodniczył jej abp. Edward Ozorowski. Po nabożeństwie wszyscy otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w festynie na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były wspólne zabawy, pokazy, słodkości i wiele innych niespodzianek.

Co roku w organizację pielgrzymki aktywnie włącza się Burmistrz Sokółki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. W przygotowaniach pomagają tez pracownicy Sokólskiego Ośrodka Kultury.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również