Święto Rodziny nad zalewem

W dniach 29-30 maja 2015r. odbyło się „Święto Rodziny”. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Q Pomocy w Sokółce, które otrzymało środki na realizację projektu w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji (Operatorem Funduszu Inicjatyw Obywatelskich jest Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych w Białymstoku). Partnerami projektu byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce i Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce.

Dzień Rodziny nad zalewem

W piątek w Środowiskowym Domu Samopomocy dzieci wraz z rodzicami przygotowały pyszną sałatkę owocową oraz blok i szyszki. Namalowały również wspaniały obraz, na tle którego w sobotę uczestnicy spotkania pozowali do rodzinnych zdjęć. W sobotę nad Zalewem w Sokółce odbył się pokaz zwierząt egzotycznych, zajęcia z zumby, liczne gry, konkursy i zabawy. Za udział w zabawie dzieci otrzymały książki i słodycze, a rodzice bony na wizytę u fryzjera. Na wszystkich gości czekało pyszne jedzenie, między innymi kiełbaski z grila. Dopisała nam wszystkim zarówno pogoda jak i dobry humor.

W spotkaniach uczestniczyły zaproszone rodziny z gminy Sokółka, podopieczni ŚDS w Sokółce, członkowie Stowarzyszenia Q Pomocy. Gościliśmy również zastępcę Burmistrz Sokółki p. Adama Kowalczuka.

W organizacji imprezy Stowarzyszeniu Q Pomocy pomogli  wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. To wszystko było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu „Święto Rodziny” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Katarzyna Klimowicz-Kułak

Skip to content