Młodzi pływacy rywalizowali w Bielsku Podlaskim

W sobotę, 30 maja 2015r. w Bielsku Podlaskim odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10 i 11 letnich. Były to najważniejsze w sezonie zawody pływackie roczników 2004 i 2005, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

Zawody pływackie w Bielski Podlaskim

W zawodach startowało ponad 200 najlepszych zawodników z 11 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Olsztyna, Wyszkowa, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki, ponieważ zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicz oraz Rafała Firsa zdobyli 3 medale.

Wśród 11-latków wspaniałą formę zaprezentowała Zuzanna Rogowicz. W bardzo wyrównanych i emocjonujących pojedynkach wywalczyła ona srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem dowolnym. Niestety oprócz sukcesów miała też pecha i została zdyskwalifikowana w starcie na 200m stylem zmiennym. Gdyby nie to, miała duża szansę na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów na najlepszą zawodniczkę / liczyła się suma punktów Fina za 4 starty/.Bardzo dobry start zaliczyła Julia Druć, która była 13. na dystansie 100m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy Omegi: Martyna Paszkowska oraz Szymon Kochanowski poprawili rekordy życiowe.

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Omegi z rocznika 2005. Daniel Mrozowicz zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym. Poza tym był 6. na dystansie 100m stylem zmiennym oraz 8. na 50m stylem klasycznym i grzbietowym. Daniel w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika zajął wysokie 6. miejsce. Wśród chłopców z tego rocznika dobre 12. miejsce ma dystansie 50m stylem dowolnym zajął wracający po przerwie do treningów Paweł Czaban. Swoje rekordy życiowe pobili również Paweł Stasiulewicz, Jakub Dargiewicz oraz Cezary Poczobutt Odlanicki. Wśród dziewcząt z rocznika 2005 najlepsze wyniki osiągnęły: Steć Oliwia- 7. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, Łopateczka Justyna -12.miejsce na 100m stylem zmiennym, Zosia Sawicka była 15. na dystansie 50m stylem klasycznym.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content