Wystawa biżuterii sutasz

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę autorskiej biżuterii w technice haftu sutasz w wykonaniu Wioletty Tochwin. Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki, Osiedle Centrum 21.

Wioletta Tochwin kilka lat temu na jednym z forów internetowych zetknęła się z biżuterią wykonaną przy użyciu sznurków sutasz i… przepadła. Zakochała się w formie, kształcie oraz nieograniczonych możliwościach kombinacji sznurków i koralików. Zaczęła intensywnie zdobywać wiedzę na ten temat. Tworząc kolejne sutaszowe projekty, powoli poznawała inne techniki biżuteryjne, by wzbogacić swój warsztat pracy. Z czasem dodała elementy beadingu i haftu koralikowego.

Od 2014 roku oferuje swoją biżuterię w swoim sklepie „Aleksandra”. Uznała, a właściwie jej klientki uznały, że prace są wykonywane na takim poziomie, iż może je zaoferować innym wielbicielkom niepowtarzalnej biżuterii. Wyroby pani Wioletty są tworzone z pasji i natchnienia. Przy zamówieniach szczególną wagę przykłada do rozmowy z klientką. Zawsze chce spełnić jej oczekiwania i marzenia co do wzoru i doboru kolorów. Wykonane kolczyki i bransolety wystawiane były w Warszawie, gdzie ma już grono stałych klientów. Od niedawna w biżuterii autorstwa Wioletty Tochwin chodzą również panie w Chicago i Nowym Jorku.

Zapraszamy do magicznego świata nietuzinkowej biżuterii.

(KB)

Skip to content