Przygotowania do miejskiej gry rowerowej

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2015 r. będzie realizowany kolejny projekt Fundacji “Sokólski Fundusz Lokalny” i lokalnych partnerów pt. “Wolność wczoraj i dziś”. Projekt skierowany jest głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych, jak również do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – głównie stypendystów Fundacji SFL.

Na spotkaniu w dniu 15 kwietnia 2015 r. omówiono przygotowania do gry miejskiej, która odbędzie się w końcu czerwca 2015 r. Przedstawiciele gimnazjów zadeklarowali udział w projekcie po 20-stu uczniów i dwóch wychowawców, z każdej szkoły. Ustalono też trasę, na której odbędzie się wycieczka rowerowa połączona z warsztatami. Trasa wycieczki rowerowej będzie biegła od Zalewu Sokólskiego do wiatraka w Malawiczach Dolnych. Następnie przez Sokółkę do Geniusz do stadniny koni i z powrotem nad Zalew Sokólski.

Uczestnicy gry, mają sobie wybrać atrakcje turystyczne położone na trasie wycieczki, opisane w przewodniku “Sokółka znana i nieznana”. Na trasie wycieczki uczestnicy będą wykonywać różne zadania, jak również będą uczestnikami mini warsztatów na temat energii odnawialnej (wiatraki), kolarstwa oraz żeglarstwa.

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

SFL


Zobacz również

Skip to content