Dzień języków obcych w ZSI

Od kilku lat w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce organizowany jest “Dzień Języków Obcych”. Przygotowania do imprezy – angażującej całą szkolną społeczność – trwają ponad miesiąc. Ich efekty można było zobaczyć w piątek, 24 kwietnia 2015 r.

Przez cały dzień uczniowie szkoły uczestniczyli w licznych atrakcjach, przygotowanych przez sześciu nauczycieli języków obcych: Martę Iłenda, Dorotę Horczak, Elżbietę Buraczyk, Dorotę Jaroszewicz, Joannę Struczewską oraz Sławomira Kostadinova.

– Impreza odbywa się cyklicznie. W tym roku towarzyszyły jej dwa dodatkowe konkursy adresowane do uczniów klas IV-VI: „Master of English Spelling” (Mistrz Ortografii Angielskiej) oraz konkurs plastyczny „The Views of London” – wyjaśniła Dorota Horczak, nauczycielka języka angielskiego w ZSI.

Pierwszy z nich odbył się tydzień wcześniej i był poprzedzony eliminacjami. Jego uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando i znaleźć błędy literowe w wyrazach. Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Angielskiej zdobyli: Kamil Harasiuk z kl. IV b, Augustyn Jackiewicz z kl. V b i Jakub Babaryko z kl. VI b. Na poziomie klas czwartych drugie miejsce zajął Jakub Geniusz z kl. IV a , a trzecie ex aequo Hanna Kacynel i Patryk Horczak – oboje z kl. IV a. Wśród uczniów klas piątych drugie miejsce zajęła Wiktoria Kuklicz z kl. V b, a trzecie Maja Garkowska z kl. V a. W klasach szóstych drugie miejsce zajęła Marta Giba z VI a, a na trzecim uplasowała się Zuzanna Jatek z VI b. Uczniowie w nagrodę otrzymali medale, dyplomy, upominki oraz książki sponsorowane przez wydawnictwo Oxford University Press.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Najciekawsze miejsca Londynu”. Uczniowie wykazali się sporą kreatywnością, zmysłem artystycznym i znajomością miasta nad Tamizą. Jurorzy mieli nie lada problem ze wskazaniem zwycięzców. Ostatecznie w grupie uczniów klas I-III pierwszą lokatę przyznano pracy autorstwa Magdaleny Andrukiewicz z kl. II b, drugą – Weronice Bergiel z kl. III a, natomiast trzecie miejsce zajęła Maja Bakun z kl. II b. Wyróżnienie trafiło do Emilii Świerżewskiej z kl. II b. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła praca Patryka Horczaka z kl. IV a. Jurorzy zdecydowali o przyznaniu dwóch drugich miejsc – dla Tomasza Szymaniuka i Aleksandry Bronickiej (oboje z kl. IV a). Zdobywcami trzeciego miejsca zostali: Justyna Lingo z kl. V b oraz Angelika Czarniecka z kl. V a. Wyróżnienia zdobyli: Martyna Szmidt z kl. V b, Jakub Garkowski z kl. IV a, Maja Garkowska z kl. V a, Ernest Lingo z kl. IV a, Hubert Iwanow z kl. V a, Małgorzata Iłenda z kl. V a oraz Kamila Kundzicz z kl. IV b. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki od sponsorów.

Oba konkursy przygotowały nauczycielki Elżbieta Buraczyk i Dorota Horczak.

Podczas Dnia Języków Obcych uczniowie klas I-III wzięli udział w specjalnych zajęciach, przygotowanych przez nauczycieli Martę Iłendę i Sławomira Kostadinov. Rywalizowali w językowych turniejach klas oraz wykonywali ciekawe zadania zespołowo.

W tym samym czasie uczniowie Gimnazjum zmagali się z zadaniami angielsko – rosyjskimi w ramach konkursu „Pokaż nam swój język”, który przygotowała nauczycielki Joanna Struczewska i Dorota Horczak. Najlepsza okazała się drużyna z klasy III b. Drugie miejsce przypadło w udziale gimnazjalistom z kl. I a i II b. Uczniowie Gimnazjum uczestniczyli również w quizie „Milionerzy” przygotowanym przez nauczycielkę Dorotę Jaroszewicz.

Najbardziej widowiskową częścią Dnia Języków Obcych było przedstawienie pt „Wycieczka do Londynu” przygotowane przez uczniów kl. IV a i IV b, a także pokazy tańca irlandzkiego w wykonaniu dziewcząt z kl. V b i V a oraz szkockiego, zaprezentowany przez uczniów klasy IV a i IV b. W trakcie przedstawienia młodzi aktorzy przedstawili typowe scenki z życia Anglików. Była rozmowa o pogodzie, picie herbaty, dowcipy angielskie oraz przeboje zespołu Spice Girls. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła tancerki, które wykonały taniec irlandzki oraz czwartoklasistów w tradycyjnych strojach szkockich, którzy rewelacyjnie zaprezentowali taniec szkocki. Tę część występów przygotowały nauczycielki Elżbieta Buraczyk i Dorota Horczak.

W drugiej części programu uczniowie obejrzeli dwa humorystyczne przedstawienia, przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki Joanny Struczewskiej. – Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Języków Obcych w naszej szkole – podkreśliła Maria Lilla Andrzejewska, dyrektor ZSI w Sokółce.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce zaangażowani w przygotowanie Dnia Języków Obcych, składają podziękowania rodzicom uczniów za pomoc okazaną przy realizacji tego przedsięwzięcia.

Dorota Horczak,
nauczycielka języka angielskiego
w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce

Fot.: M. Szuchnicka, D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content