Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Pływaniu

20150311_120130

11 marca 2015 r. na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Są to najważniejsze zawody pływackie szkół podstawowych w naszym regionie.

W finale prawo startu miało po 12 najlepszych dziewcząt i chłopców w czterech stylach pływackich oraz po 12 sztafet wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich.

Do finałów dostali się zawodnicy trzech sokólskich szkół: SP nr 1, SP nr 3 oraz ZSI. W czterech z ośmiu finałów indywidualnych triumfowali zawodnicy z naszego miasta.
Mistrzami Igrzysk Województwa Podlaskiego w Pływaniu zostali:

  • Gabriela Czarnowicz – ZSI w Sokółce – na dystansie 50m stylem grzbietowym,
  • Kacper Gudalewski – ZSI w Sokółce – na dystansie 50m stylem klasycznym,
  • Konrad Rećko – SP nr 1 w Sokółce – na dystansie 50m stylem dowolnym,
  • Agnieszka Ancypo – SP nr 3 w Sokółce – na dystansie 50m stylem dowolnym.

Brązowym medalistą igrzysk na 50m stylem motylkowym został Eryk Michałowski. Poza tym dwa brązowe medale zdobyły zespoły sztafetowe ZSI w Sokółce: dziewcząt (Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Gabriela Czarnowicz, Julia Druć, Zuzanna Rogowicz, Julia Oleńska) oraz chłopców (Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Eryk Michałowski, Daniel Mrozowicz, Jan Kułakowski, Adam Akimowicz) na dystansie 6 x 25m stylem dowolnym.

W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych ZSI w Sokółce zajęło świetne trzecie miejsce w województwie ulegając jedynie szkołom o profilach sportowych z Suwałk i Białegostoku. Należy nadmienić, że wszyscy medaliści indywidualni igrzysk są zawodnikami klubu pływackiego UKS Omega Sokółka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content