Uczniowie mogli wybrać uczelnię

Ufundowana przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską statuetka za przygotowanie najbogatszej oferty edukacyjnej podczas XIII Prezentacji „Uczelnie w powiecie” trafiła do Politechniki Białostockiej.

prezentacja_uczelnie-018

W poniedziałek 23 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce odbyły się Prezentacje Edukacyjno – Doradcze ph. „Uczelnie w powiecie”.

– Jest to już 13 edycja tego wydarzenia. W Sokółce uczelnie prezentują swoją ofertę po raz dziewiąty. Zachęcamy wszystkich uczniów do dokładnego zapoznania się z tym, co młodym ludziom proponują szkoły wyższe. Dokonajcie mądrych wyborów – powiedział Wiesław Pietuch, redaktor naczelny „Wieści Podlaskich”.

To właśnie ta gazeta organizuje Prezentacje Edukacyjno – Doradcze. W tym roku uczelnie zaprezentują swoją ofertę w pięciu miejscowościach: Sokółce (23 lutego), Bielsku Podlaskim (24 lutego), Hajnówce (25 lutego), Siemiatyczach (2 marca)oraz Wysokim Mazowieckim (3 marca).

W Sokółce młodzież miała okazję odwiedzić stoiska przygotowane przez pięć uczelni. Były to: Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Niepubliczna Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku oraz Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

– Tak się złożyło, że tym razem do Sokółki przyjechały wyłącznie uczelnie białostockie. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że dwie z nich są często wybierane przez absolwentów sokólskich szkół ponadgimnazjalnych – dodał Wiesław Pietuch.

Uroczystego otwarcia prezentacji dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Joanna Pyłko. Na sali obecni byli również Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Statuetkę od Burmistrza Sokółki przekazał przedstawicielom Politechniki Białostockiej Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

W gronie współorganizatorów przedsięwzięcia znalazły się Starostwa Powiatowe z Sokółki, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz, Wysokiego Mazowieckiego.

XIII Prezentacje odbyły się pod patronatem Burmistrzów: Sokółki, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz oraz Wysokiego Mazowieckiego.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content